Google+ linkedin telegram.me/ashenaeeinformativegroup facebook.com/ashenaee aparat.com/ashenaee instagram/@ashenaee95

آموزش کامل مراحل پاکسازی پوست در منزل

15 دسته بندی:

سبک زندگی

/

تندرستی

/

مراقبت از پوست و زیبایی

انتشار: 12/10/1396 نظر کاربران: 2 نویسنده: گروه دانش بنیان محصولات سبز @greenproducts
 • آموزش-پاکسازي-پوست
  هدف از پاکسازی پوست چیست؟

  • پاک نمودن مواد آرایشی و آلودگی ها از سطح پوست.
  • لایه برداری ملایم سلولهای مرده سطح پوست و بازسازی پوست.
  • حذف نمودن مواد تحریک کننده و آسیب رسان از سطح پوست.
  • زدوده شدن عرق و چربی اضافی و حذف عوامل ایجاد کننده جوش و کمدون (جوش سرسیاه).
  • آماده سازی پوست برای درمانهای بعدی آن.

  گام یک: شستشوی پوست
  پوستتان را از هرگونه آلودگی و آرایش پاک نمایید. مطابق با آموزشهای قبل از شوینده مناسب پوستتان استفاده نمایید. پوستهای چرب فوم یا ژل پاک کننده. پوستهای خشک شیر پاک کن.
  گام دو: بالانس PH
  با استفاده از تونر مناسب پوستتان اسیدیته را بالانس نمایید. پوستهای چرب تونر قابض و الکل دار. پوستهای خشک تونر بدون الکل و طراوت دهنده.
  پنبه را آغشته به تونر کرده و بصورت ضربه های ملایم روی صورت بزنید. زمان ماندن 5 دقیقه.
  گام سه: پوسته برداری
  با استفاده از یک اسکراب مناسب پوستتان، لایه های کدر و شاخی را بردارید. پوستهای چرب اسکراب دانه درشت. پوستهای معمولی و خشک اسکراب دانه ریز.
  اسکراب را مانند ماسک روی صورت گذاشته و زمان می دهیم.⏱⏱⏱ پوستهای چرب پنج دقیقه. پوستهای معمولی و خشک سه دقیقه.
  طی زمان ماندن اسکراب روی پوست، در قابلمه کوچکی یک لیوان آب ریخته، روی حرارت میگذاریم تا به جوش بیاید. بعد از اتمام زمان ماندن اسکراب روی پوست، یک تا دو دقیقه صورت را بخار داده و همزمان شروع به مالش اسکراب روی پوست با کمک حرکات دورانی می نماییم. رطوبت اندک بخار سبب می شود که دانه های اسکراب پوست را نخراشند.(اتفاقی ناخوشایند که در اکثر مراکز زیبایی می افتد). بعد از یک دقیقه اسکراب کردن و فتیله شدن پوسته های مرده، صورتتان را با آب ولرم بشویید و سپس آرام خشک نمایید.
  گام چهار: بالانس دوباره PH
  با استفاده از تونر مناسب اسیدیته را مجددا بالانس نمایید. زمان ماندن 5 دقیقه.
  گام پنج: بخور پوست
  جهت ایجاد رطوبت و باز شدن منافذ برحسب نوع پوست سه تا پنج دقیقه صورتتان را در معرض بخار خارج شده از آب در حال جوشیدن قرار دهید. در حالیکه حوله ای روی سر انداخته اید تا محیط نمناک و مرطوبی را ایجاد کنید. پوستهای چرب سه دقیقه. پوستهای معمولی و خشک پنج دقیقه.
  ?جهت اثر گذاری بهتر این مرحله می توانید از گیاهان خشک با قابلیت شفاف سازی و نرم کنندگی پوست بهره ببرید. گیاهانی همچون بابونه را درون آب در حال جوشیدن ریخته و از بخور آنها استفاده نمایید.
  گام شش: خروج جوشهای سرسیاه (کومدون) و جوشهای سر سفید (میلیا)
  بلافاصله پس از بخور پوست، جلوی آینه ایستاده و با فشار آرام ولی موثر جوشهای سر سیاه را تخلیه نمایید.به منظور ساده نمودن این امر ابزاری به نام تیرکومدون طراحی شده است.که با فشار سر مدور حلقه آن دور جوشها براحتی می توان آنها را تخلیه نمود.
  جهت خروج جوشهای سرسفید غیر چرکی که سفت هستند و زیر پوست قرار دارند، باید از نوک تیز سوزن استریل سرنگ انسولین استفاده کنید.بدین منظور خراش کوچکی روی پوسته نازک جوش داده و بعد با فشار انگشت تمیز، آنها را خارج نمایید.
  • دوستان عنایت فرمایند که این مرحله نیاز به کمی دقت و حوصله و رعایت نکات بهداشتی در زمینه استریل بودن دستها و ابزارها دارد.
  • این مرحله نیاز به کمی تبحر دارد که با تکرار امکان پذیر است.در صورتیکه در خودتان جرئت انجام این مرحله را نمی بینید، از آن صرفنظر کرده و تنها به خروج جوشهای سرسیاه که راحت تر است، اکتفا نمایید.
  • گاز استریلی تمیز آغشته به الکل در کنارتان داشته باشید و پس از خروج هر جوش محل آن را استریل نمایید.
  • هر زمان در اواسط کار متوجه شدید نرمی اولیه حاصل از بخور، از دست رفته و منافذ به راحتی تخلیه نمی شوند، مجددا کمی بخور دهید.
  • از دستکاری جوشهای بدقلقی که با بخور و فشار متوسط خارج نمی شوند، جدا بپرهیزید و فشار بیشتری به پوست نیاورید. زیرا سبب برجای ماندن خون مردگی یا لکه می گردد.
  • تیرکومدون؛ ابزار فلزی مخصوص تخلیه جوشهای سرسیاه و پاکسازی منافذ از آلودگی.
  گام هفت: بالانس دوباره PH
  پس از استریل کردن محل های تخلیه به کمک الکل، با استفاده از تونر مناسب اسیدیته را مجددا بالانس نمایید. زمان ماندن 5 دقیقه.
  گام هشت: ماسک گذاری
  در این مرحله با استفاده از دانش و کمی خلاقیت برحسب نوع و ژنتیک پوستتان ماسکی گیاهی یا میوه ای انتخاب کرده که به پوستتان حساسیت ندهد، سپس آماده کرده و از آن استفاده کنید.
  زمان ماندن ماسک روی پوست: 20 دقیقه
  • ماسکها فرآورده هایی بسیار متنوع هستند که در صورت عدم دسترسی به انواع خانگی، به میزان متعددی در داروخانه ها وجود دارند.
  • اگر مطالب سایت را جستجو نمایید، میتوانید مقاله آموزش ساخت انواع ماسک در منزل را مطالع و استفاده کنید
  • از پرکاربرد ترین و بی خطر ترین مواد گیاهی می توان به سیب، گلاب، سدر، تخم مرغ، نشاسته، خیار، شیر و عسل اشاره نمود.
  • نکات پایانی :
  • هشت گام پاکسازی پوست آموزش داده شد.
  • در صورت نیاز پس از پایان ماسک گذاری از کرم مرطوب کننده استفاده نمایید.
  • اگر پس از پاکسازی قصد بیرون رفتن از منزل دارید، حتما حتما از ضد آفتاب بهره ببرید.
  • پاکسازی کامل شامل نه گام است که یک مرحله آن ماساژ است. این مرحله بعد از گام دوم و قبل از گام سوم اتفاق می افتد. اما بدلیل مفصل بودن حرکات ماساژ از آموزش همزمان آن صرفنظر کرده ام.

آموزش-پاکسازي-پوست
user-comments نظر کاربران
نویسنده: رها . ب تاریخ : 12/10/1396
من دوره های پوست و زیبایی را در مراکز فنی حرفه ای گذرانده و گواهینامه دریافت کرده ام. اما ماساژ پوست را قبل از مرحله آخر یا ماسک گذاری آموزش داده اند. لطفا علت تناقض در آموزش فوق و اینکه چرا بحث ماساژ را بعد از مرحله دوم آورده اید را توضیح دهید؟
پاسخ : دوست عزیز و با دقتم، آفرین به این نکته سنجی شما
از آنجایی که اینجانب دانش آموخته بیولوژی و پس از آن فیزیولوژی هستم، و تجربه ای که دو سال در کار مراقبت از زیبایی داشته ام، به این نتیجه منطقی رسیدم که اگر بعد از پوسته برداری با اسکراب و پس از تخلیه جوشها و باز شدن منافذ شما اقدام به ماساژ دادن با کرم ماساژ نمایید، تمام کلونی های میکروبی احتمالی خارج شده از پوست در مراحل قبلی، با فرایند ماساژ کاملا از طریق منافذ باز به عمق لایه درم رفته و تولید آکنه های عفونی می نماید. ضمن اینکه پوست حساس اسکراب شده، قابلیت التهاب و عفونت بیشتری با حرکات ماساژ دارد.
اما اگر ماساژ به مراحل اولیه منتقل شود، هم بسیار در ایجاد آرامش و ریلکسی پاکسازی شونده نقش دارد و هم خطر ایجاد حساسیت، التهاب و عفونت تقریبا به صفر می رسد.
لذا بنا بر دانش و تجربه شخصی ام مدتهاست که تغییراتی در گامهای پاکسازی بوجود آورده ام و همانگونه هم آموزش می دهم.
⛔️ همچنین توصیه اکید می کنم که چه در مرکزی اقدام به پاکسازی می کنید و چه قرار است برایتان پاکسازی انجام دهند، حتما درخواست کنید که ماساژ را در گامهای ابتدایی انجام داده و به مراحل انتهایی نکشانند.
نویسنده: اعظم. ذ تاریخ : 13/10/1396
جهت انجام پاکسازی چگونه می توانند ابزار تیرکومدون را تهیه نمایند؟
پاسخ : دوست عزیزم، مراکز فروش تجهیزات پزشکی، درمانی و آزمایشگاهی در خیابان جمهوری، چهارراه امیر اکرم به سمت جنوب قرار دارند. با مراجعه به آنها و پرداخت هزینه اندکی قادر به تهیه آن هستید.
FAQ شروع پرسش و پاسخjoin-newsletter عضویت در خبر نامه مراقبت از پوست و زیبایی
share به اشتراک بگذارید
ویدیو های مرتبط با مراقبت از پوست و زیبایی
email: info[@]ashenaee[.]com