3

مهمترین مهارت هایی شغلی که شرکت ها در سال 2019 به آن نیاز خواهند داشت.


مهمترین مهارت هایی شغلی که شرکت ها در سال 2019 به آن نیاز خواهند داشت.
چکیده این مطلب
انتشار: 06/11/1397 | آشنایی | 0 نظر | 1172 بازدید

طبق آماری که در ژانویه 2019 توسط وب سایت لینکداین بزرگترین شبکه اجتماعی شغلی و حرفه ای منتشر شده است مهمترین مهارت های شغلی که اکثر شرکت ها در سال 2019 به آن نیازمند خواهند بود را به ترتیب اهمیت به صورت زیر اعلام نموده است. در ادامه به بررسی این موقعیت های شغلی خواهیم پرداخت.

شبکه اجتماعی لینکداین طبق آماری که از نیازمندیهای سازمانها و شرکتهای فعال در این شبکه در خصوص جذب نیروی متخصص و همچنین از درخواستهای متخصصین جویای کار که به این سازمانها ارسال شده بود پیش بینی بسیار ارزشمندی را در خصوص مهمترین مهارت های مورد نیاز شرکت ها و سازمانها درسال 2019 اعلام نموده است.
این مهارتها به صورت کلی به دو دسته مهارت های فردی و مهارت های تخصصی تقسیم میشود.

مهارت های فردی

مهارت های فردی متقاضی کار تاثیر قابل ملاحظه ای در زمان مصاحبه استخدام بر روی نظر کارفرما خواهد داشت. این مهارت ها قابل یادگیری و اکتسابی بوده و قابل تقویت شدن در فرد میباشد. در ادامه به معرفی مهارتهای فردی مورد نیاز شرکت ها در سال 2019 میپردازیم.

 • خلاقیت

  چرا خلاقیت موضوع پر اهمیتی برای کارفرمایان است؟ در یک جمله: وقتی رباتها عملکرد بسیار خوبی در بهینه کردن ایده های قدیمی دارند، شرکت ها نیاز بیشتری به کارمندان خلاق دارند تا بتوانند درک بهتری از چالشهای آینده و راه حل آنها داشته باشند. کسب مهارتهای افزایش خلاقیت در ده دقیقه و تولید ایده با کیفیت بالاتر به تقویت خلاقیت کمک بسیار زیادی خواهد کرد .

 • توانایی متقاعد سازی مشتری

  علت علاقه بسیار زیاد کارفرمایان به این مهارت را میتوان در یک جمله خلاصه کرد. داشتن یک محصول عالی، یک پلتفرم بدون نقص، داشتن یک ایده ناب در یک طرف، متقاعد کرد مشتریان برای فروش آن محصول در طرف دیگر.

 • همکاری

  اهمیت همکاری در یک سازمان را میتوان به این صورت توجیه کرد. وقتی پروژه ها در عصر ظهور هوش مصنوعی با سرعت بسیار زیاد رشد میکنند و پیچیده تر میشوند، تنها همکاری موثر بین پرسنل میتواند پروژه را به موفقیت برساند.

 • سازگاری

  تنها یک ذهن با انعطاف، سازگار و تطبیق پذیر ابزار کارآمدی برای حل مشکلات دنیای در حال تغییر خواهد بود. راه حل های دیروز حلال مشکلات فردا نخواهد بود.

 • مدیریت زمان

  مدیریت زمان، یک مدیریت بی انتهاست. مدیریت زمان به صورت کارآمد و حرفه ای، به تداوم سازمان و تداوم شغل شما کمک چشمگیری خواهد کرد.

مهارت های تخصصی

مهارت های تخصصی مورد نیاز شرکت ها تاثیر گرفته از دنیای دیجیتال، هوش مصنوعی و محاسبات ابری میباشد که نیازمند بهبود تجربه کاربری (UX) و توسعه وب (web development) خواهد بود.
دنیای دیجیتال شکل و شمایل دنیای پیشین خود را متحول کرده است. به عنوان مثال مهارتی که در تولید برنامه های رادیویی مورد نیاز بوده امروزه به صورت پادکست و تبلیغات دیجیتالی مورد استفاده قرار میگیرد.
مهارت های شغلی مورد نیاز سازمان ها را میتوان به صورت زیر دسته بندی کرد.

 • محاسبات ابری

  همانطور که جهان به سوی ابری شدن در حرکت است، شرکت ها به شدت به دنبال مهندسانی هستند که مهارت های لازم را برای این تقاضا دارند. برای افزایش مهارت در این زمینه میتوانید آموزشهای amazon web services for developers (AWS) را در برنامه آموزشی خود قرار دهید.

 • هوش مصنوعی

  آیا غیر این است که ما در عصر هوش مصنوعی به سر میبریم؟ پاسخ به این سوال ساده است. بله. ما در عصر هوش مصنوعی زندگی میکنیم. برای افزایش دانش خود در این زمینه لازم است تا مبانی هوش مصنوعی را فرا گرفته و با نحوه ی یادگیری ماشین ها آشنایی داشته باشید. یادگیری زبان برنامه نویسی Pyton نیز در این زمینه جزو ضروریات است.

 • استدلال تحلیلی

  همانطور که شرکت ها داده های بیشتری را نسبت به قبل جمع آوری می کنند، آنها نیازمند نیروهایی هستند تا بتوانند تحلیل مناسبی از داده های ورودی داشته و در نتیجه متوانند تصمیمات هوشمندانه ای را بر اساس آن اتخاذ نمایند. گذراندن دوره های استراتژی های تصمیم گیری و تصمیم گیری منحصر به فرد به افزایش دانش شما در کسب جایگاه در این موقعیت شغلی کمک میکند.

 • مدیریت منابع انسانی

  امروزه مدل «فرماندهی و کنترل» جای خود را به رهبرانی که می توانند آموزش داده و توانمند سازی کنند سپرده است. یک مدیر با مجموعه ای از مهارت های حرفه ای. تهیج و بکارگیری کارکنان، مدیریت مشکلات گروه کاری و یادگیری هدفمند از آموزش های مفید در زمینه آشنایی با مدیریت منابع انسانی میباشد.

 • طراح رابط کاربری (UX Designer)

  وظیفه اصلی یک ux designer معرفی، کاربرد پذیری و ساده سازی پیچیدگی دنیای دیجیتال برای عموم مردم است. معرفی کتاب و دوره، آشنایی با مبانی UX، طراحی رابط کاربری برای دستگاه های مختلف پیشنیاز یک طراح رابط کاربری خواهد بود.

 • توسعه دهنده برنامه های موبایل

  مهارتی که از چندین سال قبل نیاز بازار و شرکت ها بوده است. زیرا بسیاری از سازمانها کسب و کار خود را در بستر موبایل و اپلیکیشن های کاربردی موبایل به عنوان پلتفرم پایه پیاده سازی میکنند. IOS 12 Essential Training و آموزش مبانی طراحی رابط کاربری دوره های مفیدی برای کسب مهارت در این زمینه خواهد بود.

 • تولید کننده محتوای ویدیویی

  جالب است بدانید که 70% یوزر ها و کاربران اینترنت از محتوای ویدیویی استفاده میکنند. این مقدار حجم بالایی از ترافیک اینترنت را به خود اختصاص داده است. تولید فایل های آموزشی ویدیوی یا آموزش بصری و به اشتراک گذاشتن آن در شبکه های اجتماعی درآمد های قابل توجهی را برای صاحبان این نوع محتوا به ارمغان آورده است. آموزش هنر ادیت فیلم، تولید ویدیو مرتبط با کسب و کار اینترنتی و آشنایی با روش تولید سریال دیدگاه های بسیار مفیدی در شما در خصوص تولید محتوای ویدیویی ایجاد خواهد کرد.

 • مدیر فروش

  داشتن توانمندی در فروش همواره مورد تقاضای شرکت ها بوده و البته بدست آوردن مدیر فروش توانمند و حرفه ای کاری بسیار سخت و هزینه بر است. آگاهی از اصول بازاریابی و فروش، آگاهی از روند بازار و داشتن برنامه مدون و استراتژی هدفمند فروش، مهارت هایی هستند که به ندرت به صورت همزمان در یک فرد یافت میشود.

 • مترجم زبان

  امروزه ارتباط ما با دنیای اطرافمان بسیار بیشتر از قبل شده است. داشتن مهارت ترجمه از زبان مبدا به زبان مقصد مهارتی است که مرز بین انسانها را با لحاظ ایجاد ارتباط از میان بر میدارد. شکستن مرز زبان راه را برای ارتباط با دنیای گسترده تر هموار میکند. آشنایی با استراتژی های نشر چند زبانه، مهارت افزایش و توسعه ارتباطات میان فرهنگ ها از ابزارهای پرکاربرد یک مترجم زبان میباشد.

 • تولید محتوای صوتی

  همانند تولید محتوای ویدیویی، تولید محتوای صوتی نیز از جمله مهارتهایی است که بسیاری از شرکت ها متقاضی جذب نیروی ماهر در این زمینه میباشند. امکان پخش شدم فایل های صوتی در فرمت های متفاوت این امکان را برای کاربران ایجاد میکند تا بتوانند در هر زمانی مانند رانندگی و یا در مترو به مطالعه و فراگیری مطالب آموزشی بپردازند و در وقت خود صرفه جویی کنند. تولید فایل های صوتی و پادکست های آموزشی یکی از روشهای تولید محتوای دیجیتال محسوب میشود. آشنایی با مبانی تولید فایلهای صوتی و تکنیک های صدا برداری و بکارگیری نکته ها و تکنیک ها شما را از سایر رقبای خود در این حرفه مستثنی خواهد کرد.

 • پردازشگر زبان انسان

  تکنولوژی های بکار رفته در الکسا و سایت گوگل، از خودرو شخصی تا کنترل خانه های هوشمند میتواند توسط ماشینهای پردازشگر زبان انسان که با صدا فعال میشوند مورد استفاده قرار بگیرد. دوره های پیشنهادی ساخت همچین ابزاری یادگیری اصول هوش مصنوعی و ماشین های متفکر به همراه یادگیری پلتفرم های ماکروسافت، NLP و Pyton که برای آموزش دادن به ابزار های هوشمند هستند میباشد.

 • انجام محاسبات علمی

  از آنجاییکه شرکت ها اطلاعات بسیار بیشتری را نسبت به گذشته جمع آوری میکنند، تجزیه و تحلیل و محاسبات داده ها در حجم بسیار بالا نیازمند داشتن مهارتی خاص برای مرتفع کردن نیاز سازمان میباشد. گذراندن دوره های Mathlab Essential Training، Scala Essential training For Data Science و Pyton Scientific Stack شما را در کسب مهارت انجام محاسبات علمی کمک خواهد کرد.

 • توسعه دهنده بازی های دیجیتال

  از آنجاییکه ساخت رابط کاربری قوی به بهبود تجربه کاربری یوزرها کمک میکند، نیاز شرکت ها به متخصص ساخت بازی های دیجیتالی هنوز پر رنگ بوده و متخصصین ساخت بازی های دیجیتال میتوانند رابط کاربری بازی های دیجیتال را بهبود ببخشند. برای کسب این مهارت دوره های 2d game design and development essential training و C# for unity game development و کسب تجربه در صنعت تولید بازی پیشنهاد میشود.

 • بازاریابی شبکه های اجتماعی

  امروزه برقراری ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی بسیار فراگیر شده و این شبکه ها فضای بسیار مناسبی را برای بازاریابی در اختیار اشخاص و سازمانها گذاشته است. کسب دانش اصول بازاریابی و فروش، آگاهی از مدل B2B و بازاریابی در اینستاگرام در برطرف کردن نیاز سازمان ها بسیار حیاتی خواهد بود.

 • انیمیشن

  جای تعجبی وجود ندارد وقتی انیمیشن در لیست پر مخاطب ترین مشاغل قرار میگیرد. افزایش ترافیک ویدیویی و فراگیر شدن تصاویرGIF گواه این مطلب است. برای اموزش انیمیشن کذراندن دوره های زیر پیشنهاد میشود. مبانی انیمیشن، Gesture و Maya

 • تحلیلگر کسب و کار

  همانند تحلیلگران دیتا، شرکت ها نیازمند افرادی هستند که استراتژی سرمایه گذاری و تحلیل کسب و کار را برای آنها به عهده بگیرند. برای کسب این مهارت لازم است تا دوره های زیر گذرانده شود. پایه های تجزیه و تحلیل کسب و کار، یادگیری تجزیه و تحلیل کسب و کار دیجیتال.

 • تولید کننده محتوا

  امروزه تولید محتوای جذاب تنها محدود به روزنامه نمیباشد. شرکتها حاضرند برای تولید محتوای بحث برانگیز و رقابتی در دنیای دیجیتال و بازاریابی محتوا پول پرداخت کنند. داشتن مهارت تایپ سریع، تولید محتوای جذاب و توانایی ویرایش متن از جمله ضروریات این حرفه است.

 • بازاریابی دیجیتال

  با افزایش چشمگیر تولید محتوای دیجیتال، شکی نیست که بازاریابی دیجیتال قطعا جزو پردرآمد ترین مشاغل در سال 2019 به شمار میرود. یادگیری اصول بازاریابی، برندسازی و ایمیل مارکتینگ اولین قدم در جهت بازاریابی دیجیتال است.

 • طراح صنعتی

  تقاضا برای کسانی که می توانند چیزی را کاربردی، ساده و شفاف است طراحی کنند، هرگز فراموش نخواهند شد. یادگیری مبانی طراحی صنعتی، مراحل تولید نمونه اولیه و اتوکد از ملزومات یک طراح صنعتی خواهد بود.

 • استراتژیست رقابت

  تقریبا تمام شرکت ها با افزایش رقابت مواجه هستند و سازمان ها برای افرادی که می توانند به آنها کمک کنند تا از رقبای خود جلوتر بمانند، کارمزد های قابل توجهی پرداخت میکنند. نیازمندیهای این حرفه: مبانی توسعه کسب و کار، توسعه استراتژی رقابت، تحلیل بازار و تشخیص نیازمندیهای مشتری میباشد.

 • سیستم های خدمت رسانی به مشتری یا خدمات پس از فروش

  در جهانی که یک تجربه بد کاربری می تواند به یک توییت جهانی تبدیل شود و کل مردم دنیا را تحت تاثیر قرار دهد، خدمات رسانی به مشتری به طور فزاینده ای اهمیت پیدا کرده است. نیازمندیهای این حرفه عبارتند از: کنترل و مدیریت مشتریانی که از محصول سوء استفاده میکنند، خدمات رسانی از لحظه فروش، تولید ریپورتاژ توسط مشتریان.

 • تست نرم افزار

  نرم افزارهای جدید نیاز دارند تا قبل از ورود به بازار توسط افراد زیادی تست شده و صحت کاربری، کارکرد بدون نقص و سایر موارد آن تایید شود. مبانی تست اتوماتیک و اسکریپت نویسی تست نرم افزار از مقدمات بدست آوردن این شغل است.

 • علم اطلاعات

  هنوز تقاضا برای افرادی که توانایی درک و کارکردن با حجم زیادی از دیتا واطلاعات را دارند بسیار زیاد بوده. یادگیری نرم افزار اکسل و spss در بدست آوردن جایگاه های شغلی در این حوزه بسیار سودمند خواهد بود.

 • گرافیست کامپیوتر

  در تبادل و تغییر از دنیای 2D به 3D شرکت ها به دنبال متخصصانی هستند که بتوانند در این تبادل به شرکت ها کمک کرده و امور گرافیکی آنها را ارتقا دهند. کسب مهارت در نرم افزارهای اتوکد مکانیکال، OpenGL و 3D Modeling پیشرفته بسیار کاربردی و مفید خواهد بود.

 • مدیر روابط عمومی

  با رسانه های اجتماعی، یک اشتباهات محلی می تواند منجر به یک سر و صدای جهانی شود، و شرکت ها نیاز دارند که بتوانند موقعیت های دشوار را مدیریت کنند. یادگیری مباحثی چون مدیریت بحران، نوشتن یک خبر مطبوعاتی، مبانی روابط عمومی وآموزش پرسنل از جمله وظایف مدیر روابط عمومی میباشد.

این مقاله در بلاگ رسمی شرکت لینداین از بررسی عرضه و تقاضای کار در پروفایل کاربران و کارفرمایان با توجه به مهارت هایی که تقاضای بالایی دارند و شناسایی مهارت های ذکر شده اندازه گیری و تولید شده است. لینک مقاله

companies_skills_requirements_in_20191


این مطلب را به اشتراک بگذارید

FAQ پرسش و پاسخ

user-comments نظر کاربران